Olavi Sõna Aktifotonäitus

Seotud vabaks

Fotograaf Olavi Sõna aktifotonäituse "Seotud vabaks" läbivaks teemaks on nöörid. Fotodel on kasutatud shibarit ehk teise nimega Jaapani sidumiskunsti. Shibaris kasutatakse teatud punutisi ja sõlmi inimese kinni sidumiseks, et seotavas tekitada erinevaid emotsioone ja elamusi. Läbi emotsioonide tunneme end elusana, isegi kui need on tunded, mida kardame või pimedusse lükkame.

Näituse mõte on vaatajas tekitada just neid erinevaid tundeid. Hirmus ja häbis võib olla peidus palju ilu ja seksuaalsust. Seotud olemine võtab vabaduse, aga annab turvalisuse – nagu suhetes. Seotud olemisega võib kaasneda kindlustunne, valu, nauding, hirm, häbi, rahu, ühendus - kogu emotsioonide spektrum.

Olavi Sõna on elukutseline aktifotograaf ja see on tema neljas näitus. Olavi on spetsialiseerunud just aktifotograafiale, sest akt on kunsti kõige ilusam vorm. Olavi tegeleb ka aktiivselt shibariga ning viib läbi ka sellealaseid koolitusi. Piltidel on omavahel „kokku seotud“ aktifotograafia ja shibari. Fotodel pole kujutatud otseselt shibarisessiooni, vaid pigem on kasutatud shibari tehnikaid sümboolsetel eesmärkidel.

Placeholder Image

Pimeoksjon

Oksjon on lõppenud!
aga saad pilte osta:
Aktifotostuudio E-pood

Koht:

• Nõmme kultuurimajas
• Kastani 42, Tartu, Eesti

Koduleht

Toimus:

Oktoober • 2023 •
Jaanuar • 2024 •

Kellaajad: -

Image

Fotograaf Olavi Sõna

Lähemalt

Pildid tartu näituselt
(toimus 2024 jaanuar)

Pildid Nõmme näituselt
(toimus 2023 sept.)

Sotsiaalmeedia: