Shibari näitus “Alistumise kool” (toimus juunis 2022)

 

 

Näitus on lõppenud, aga toimus Tallinnas Noblessneris Klubis Hall

Näitusel on siis fotograaf Olavi Sõna tööd ja kunstnik Kristi Leppiku maalid ja kujud.

See näitus ei jutusta lugu, see näitus on ise lugu. Lugu armastusest sidumise vastu, lugu seotud olemise vastu. Shibari – väljakasvanud sõjapidamise kunstist, esitleb täna kaunilt aga jõuliselt vajadust kasvõi hetkekski kontroll käest anda ja alistuda – hetkele, ilule, haprusele, kordumatusele. Alistumine ei ole allaandmine, see on usaldamine – Iseenda, partneri, hetke, elu usaldamine ja läbi selle uue jõu ja võimaluste leidmine. Millal sa viimati lasid kõigel minna ja loovutasid kontrolli? See näitus räägib hetkedest, mil see on võimalik.
Olavi Sõna: Elukutseline aktifotograaf kes on teinud ligi 500 aktifotosessiooni. Olles spetsialiseerunud fotograafias ainult aktile, püüab ta alati välja tuua huvitavad ja erinevaid keha vorme. Shibari on Olavi kõige värskem kirg ning selle kire väljendust saab näha tulevastel näitustel.
Kristi Leppik: Vabakutseline kunstnik. Üle 60 erineva projekti ja lavakujunduse. Oma loomingus otsib muu hulgas naiseks olemise kvintessenssi, püüdes seda edasi anda läbi kehalise kogemuse. Need näitused saavad olema selle teekonna jätkuks.