KKK

Kas shibari sessioon on alati alasti?

Alasti olek pole vajalik. See lisab intensiivust ja intiimsust, aga see kindlasti pole vajalik, ega mingi nõue.

Kuidas käib shibari sessioon?

Enne sessiooni tuleks alati seotaval ja sidujal teha läbirääkimised. Läbirääkimisel saab teotav küsida siduja kogemuste ja plaanide kohta. Siduja saab uurida seotava piiride kohta, leppida kokku mis on ok ja mis ei ole ok, rääkida turvalisusest ja kõigest muust vajalikust. Arutatakse läbi kõiksugu kokkulepped ja millega peab arvestama. Mõlemad võiks tunda end mugavalt teineteisega.

Vastavalt kokkuleppele võib sessioon olla kas platooniline või mänguline.

Mida tähendab mänguline sessioon?

Mänguline sessioon on kus siduja mitte ainult ei seo vaid mängib seotavaga, provotseerib, tekitab erinevaid tundeid või sensatsioone. Siduja võib tekitada naudingut, valu, hirmu, häbi, viha domineerida, võib tekitada erutust, adrenaliini, rahu ja hunniku muid tundeid.

Iga siduja on erinev, igal sidujal on oma stiil ja piirid ja võimed.

Iga mäng on omamoodi rännak ja kogemus.

Mida tähendab platooniline sessioon?

Platooniline sessioon on siis ilma mänguta sidumine, kus intiimsus on viidud miinimumi. See koosneb enamasti lihtsalt sidumisest ja punutises olemises mis on sõbralik ja hooliv. Seotaval on teretulnud kõik emotsioonid, aga siduja neid meelega ei tekita. Sellise sessiooni mõju kipub olema rohkem mediatiivne ja võib mõjuda teraapiliselt.

Kas sidumine on alati erootiline?

Platooniline sidumine ei ole oma loomult erootiline, aga inimesed võivad tunda igasuguseid tundeid.

Mängulist sidumist saab ka teha ilma seksuaalse alatoonita.

Kui kaua kestab üks sessioon tavaliselt?

Kiire sessioon on tavaliselt 1-2 tundi. Korralik sessioon võib ka olla 3-4 tundi.

Mis siis saab kui ma keset sessiooni ei tunne end mugavalt selles asjas?

Alati tuleks sidujaga kokku leppida märguanded. Näiteks roheline, kollane, punane, kus punane lõpetab sessiooni. Väga oluline on seotava ja siduja vaheline suhtlus. Seotav ei tohiks kunagi ära kannata, kui midagi nihu on või tunneb end valesti. Alati on okei sessioon ära lõpetada enneaegselt. Samuti võib siduja sessiooni lõpetada, kui ta end ei tunne hästi seotavaga.

Kust ma leian kellegi, kes seoks mind?

Sidumine on väga personaalne tegevus, sidujad väga valivad keda nad seovad. Samuti seotav väga valib kellel ta laseb end siduda.

Siin ei ole ühte head kindlat vastust, aga kes otsib see leiab. Näiteks vahel Köieparadiisi praktika õhtutel võib olla seotavaid puudu.

Kas shidumine on ohtlik?

Jah. Sidudes võib saada närvikahjustusi, mille tõttu ei tunne mingit osaoma käest või jalast, või halvimal juhul ei saa liigutada kätt. Nende riskide vähendamiseks tuleks kindlasti selgeks teha kuidas seda ära hoida ja siduja ja seotava vaheline kommunikatsioon.

Kas shibari on valus?

Ei pea olema valus. Võib olla mõnus ja mugav sessioon.

Aga kui tahta siis võib valus ka olla, valu on üks tööriistadest.

Mis vahe on BDSM-il ja shibaril?

Shibaris võib vabalt kasutada BDSM elemente, ja BDSM mänge mängides võid teist kinni siduda (seda see B seal tähendabki – bondage).

BDSM on rohkem inimeste vaheline mäng või erootiline tegevus.

Shibari on pigem praktika ja kunstivorm, mida praktiseerid ja harjutad pikka aega, et sukelduda selle sügavustesse. Mida rohkem sa seda õpid seda rohkem see maailm end avab sulle.

Veel shibarist:

Kuula shibari podcasti erinevate kinksteritega!