Shibari näitus “Piirid” – juuli 2022

21 juuli 2022 toimus Narvas Kreenholmis shibari näitus “Piirid”.

Näitusel siis on aktifotograaf Olavi Sõna fotod ja kunstnik Kristi Leppiku maalid.

See on jätk eelmise aasta näitusele – Võrku püütud. Taaskord on kokku saanud kaks kunstnikku, et väljendada tänu ja lugupidamist naistele. Naistele kes elavad täna ja praegu. Mineviku naistele, kes elavad oma lastes ja lugudes. Tuleviku naistele, keda me täna loome.
Aga kui eelmise aasta lugu oli valust ja (enese)ohverdamisest, siis selle aasta näitus pöörab uue lehekülje ja räägib lootusest – enda, oma ilu, elu ja valu aksepteerimisest, leppimisest, alistumisest. See on oma piiride tundmaõppimine ja kehtestamine. Läbi alistumise ja kontrolli käest andmise oma koha ja vastutuse vastu võtmine. Elus on tõsiasjad, millega me peame arvestama – aga arvestamine ja isegi ohverdamine, ei tähenda alla andmist. Seekordne näitus ei esita küsimusi, mis teeb meist ohvrid? Või kuidas tulla toime väljapääsmatuse tundega? Seekordne näitus küsib – kus on minu piirid? Isiklikud, füüsilised, mentaalsed, kultuurilise, poliitilised, psühholoogilised?
Vapper ja mässumeelne Arahne, kelle Athena muutis impulsiivses, pimedas vihas ämlikuks, on astunud ohvri rollist maailma koos hoidvaks triksteriks. Tema imetabased siidiniidid ühendavad inimesi, maid ja rahvaid, taevast ja maad, hoiavad koos katkiseid hingi ja üksikuid südameid. Me kõik oleme seotud peene hõbedase niidiga…sel aastal manifesteerub Narvas maailm, kus Arahne – uhke ja julge kuduja tõmbab niite ja seab piire, ikka selleks, et maailm püsiks ja koost ei laguneks.

Tänud fotode saatmise ja tegemise eest @anastassia.volkova
Ning tänud modellile @j.volkovaaaa